Artimiausia paroda:  2014.10.02 - 04
LT | EN    
www.howtoaddlikebutton.com Website
:: Pradžia ::

 

 

Spalio 3 - 5 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko šeštoji miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013“. Parodoje dalyvavo 102 firmos, asociacijos, organizacijos ir 190 augintojų, gamintojų  ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Lenkijos. Bendras parodos „Sprendimų ratas 2013“ - plotas 27 200 kv. m (2,7 ha). Parodoje apsilankė apie 50 tūkst. lankytojų.


Kaip niekad didelis ir turiningas „Sprendimų rate 2013“ buvo LR Aplinkos ministerijos stendas (AM). Parodos lankytojams prisistatė AM Miškų departamentas, Valstybinė miškų tarnyba, Generalinė miškų urėdija, Jaunieji miško bičiuliai.


Regionus šiemet atstovavo aštuonios miškų urėdijos. Jaukiuose medžio nameliuose įsikūrusių Kėdainių, Valkininkų, Raseinių, Rietavo ir Kazlų Rūdos miškų urėdijų ekspozicijų lankytojai galėjo susipažinti su šalutinių miško išteklių naudojimo ir rekreacijos miškuose galimybėmis, miško apsaugos priemonėmis, sodmenų auginimo praktika ir kt. Kauno ir Dubravos urėdijos įrengė sodmenų ekspozicijas.


Jau keletą metų „Sprendimų rate“ ypač aktyviai dalyvauja Jaunieji miško bičiuliai, suvažiuojantys į parodą iš įvairių Lietuvos regionų. Atlikdami akcijų „Piešiu mišką“ ir „Pažink mišką“ užduotis, į miško bičiulių klausimus atsakinėjo ir užduotis vykdė ne tik jaunieji parodos lankytojai, bet ir suaugę.


Miškų tematika aktuali ir tarptautiniu mastu. 2013 metais Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja kovo 21–ąją paskelbė Pasauline miškų diena. Visos šalys skatinamos nacionaliniu ir tarptautiniu mastu organizuoti įvairią veiklą, susijusią su miškų sodinimu, raginama parodyti pasauliui, kaip pasodinti medžiai, miškai keičia gyvenamąją aplinką.


Miško medžioklės ir aplinkos parodoje „Sprendimų ratas 2013“ Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos ekspozicijoje buvo galima pasigrožėti puikiais medžioklės trofėjais, pasidalinti kelionių įspūdžiais, paragauti patiekalų iš žvėrienos, įsigyti medžioklės atributikos ir gaminių iš kaulo, odos, kailio. Per dvi parodos dienas Aukštaitijos, Dzūkijos ir Žemaitijos regionų medžiotojų ant laužo virtos žvėrienos sriubos ir Šilutiškių žvejų žuvienės paragavo per 1 700  parodos lankytojų.


Žymiai gausesnė nei pernai šiemet buvo miško ir komunalinio ūkio technikos ekspozicija. Natūralu, kad daugiausiai parodos medalių, kuriuos paskyrė specialiai šiam tikslui sudaryta kompetentinga komisija, nukeliavo į technikos pardavėjų ekspozicijas. Parodos medalių nusipelnė traktorius VALTRA T133 H su FMG ATQ-Hi greideriu (UAB „Rovaltra“), šarnyrinis krautuvas Schäffer 3550 (UAB „Dotnuvos projektai“), savaeigė šlaitų priežiūros mašina McCONNEL ROBOCUT 1300 (UAB „SV Technika“). Garbingiausi parodos „Sprendimų ratas 2013“ apdovanojimai taip pat atiteko Valkininkų miškų urėdijai už šalutinių miško išteklių naudojimo galimybių pristatymą ir UAB „Akvasanita“ už surenkamą šiltnamį „Gaspadorius“.


Parodos organizatorių padėkos įteiktos UAB „Rovaltra“ už inovatyvios biokrosnies - konteinerio „Agrosec“ pristatymą, Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos miškų urėdui Linui Bužinskui už nuoširdžią pagalbą rengiant miškininkus, UAB „MMC FOREST“ direktoriui Antanui Garbačauskui už nuoširdų darbą su privačių miškų savininkais. Už partnerystę rengiant miško, medžioklės ir aplinkos parodą „Sprendimų ratas 2013“ padėkos taip pat įteiktos Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojui Eugenijui Tijušui, šios draugijos darbuotojai Nijolei Dudutienei ir Kauno medžiotojų sąjungos medžioklės žinovei Anelei Andziulienei, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Šilalės skyriui. Už vaistingųjų augalų rinkimo ir džiovinimo verslo propagavimą padėka įteikta Vilkyškių kaimo bendruomenei.


Ypač gausi šiais metais buvo parodos šviečiamoji programa. Trisdešimt keturiuose seminaruose ir trejose konferencijose apsilankė 706 žmonės.


Universitete rengiamos parodos pasižymi nuotaikinga kultūros programa. Greta populiarios muzikos atlikėjų šiais metais parodos lankytojus džiugino medžioklinių ragų orkestrų iš Estijos ir Lietuvos pasirodymai, šmaikštusis bavarų orkestrėlis iš Vilniaus...


Daug įspūdžių parodoje teko patirti šunų mylėtojams. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos iniciatyva surengtas medžioklinių šunų pasirodymas privertė sustoti ne tik specialistus, bet ir beveik visus parodos lankytojus.


Visų renginių, vykusių spalio 3-5 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete, lankymas nemokamas.


2014 metais „Sprendimų ratas“ suksis spalio 2–4 dienomis.


Pagarbiai

Parodos organizatoriai

 

 

 

 

Partneriai: