:: Apžvalga ::

 

Spalio 1-3 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2015“. Tai buvo jau aštuntoji šiai tematikai skirta, o iš viso – keturiasdešimt pirmoji paroda, surengta Universitete.


Parodoje „Sprendimų ratas 2015“ dalyvavo 115 firmų, asociacijų, organizacijų bei apie 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Estijos,  Baltarusijos. Per tris dienas parodoje apsilankė apie 58 tūkst. žmonių.


Didžiausia ir džiugiausia parodos naujove tapo du nauji, moderniai įrengti paviljonai, užtikrinę patogumą ir jaukumą ne tik parodos dalyviams, bet ir gausiems lankytojams.

 

Paviljone Nr. 2 buvo įsikūrusios LR Aplinkos ministerijos, Generalinės miškų urėdijos, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos ir kitos, įvairias paslaugas ir naujausias technologijas pristatančios, ekspozicijos.

 

Jau keletą metų „Sprendimų rate“ ypač aktyviai dalyvauja Jaunieji miško bičiuliai, suvažiuojantys į parodą iš visos Lietuvos. Savo bendraamžiams jie rengė akcijas „Piešiu mišką“ ir „Pažink mišką“, nugalėtojams dalino naudingus ir malonius prizus.

 

Pirmąjį kartą parodoje dalyvo Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras. Visas tris parodos dienas jame vyko pramoginės - pažintinės atrakcijos „Pažink kraštą, kuriame gyveni!”.

 

Šiais metais Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugiją (LMŽD) parodoje atstovo žemaičiai. Draugijos ekspozicijoje buvo galima pasigrožėti puikiais medžioklės trofėjais, pasidalinti kelionių įspūdžiais, įsigyti medžioklės amunicijos ir atributikos, gaminių iš kaulo, odos, kailio. Džiugu, kad į kvietimą dalyvauti „Sprendimų rate“ atsiliepė ir Latvijos, Estijos ir Baltarusijos medžiotojų draugijos. Visuomet yra smalsu sužinoti kas ir kaip vyksta kaimynų miškuose, pasidalinti įspūdžiais ir patirtimi. Medžioklės ekspozicijos nuolatinis iniciatorius ir rengėjas LMŽD pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas kompetetingai ir smagiai komentavo medžioklinių šunų pasirodymus, vadovavo įvairių Lietuvos regionų medžiotojų ir žvejų čia pat ant laužų išvirtų gardžių sriubų degustacijoms.

 

Užsukę į naujajį paviljoną Nr. 3, kuris šioje parodoje buvo parengtas gyvūnų eksponavimui,  parodos lankytojai buvo nustebinti, ne tik šio statinio erdvumu, moderniais gardais, bet gyvūnų įvairove. Lietuvos veislinių paukščių augintojų asociacija, Kauno dekoratyvinių balandžių augintojų klubas, pavieniai augintojai į “Sprendimų ratą 2015” atvežė  gražiausius savo augintinius: įvairius paukščius, triušius, ožkas, alpakas, ponius ir net žirgus.


Erdviose  lauko aikštėse išsidėstė miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos ekspozicijos. Kaip ir kasmet, parodoje šurmuliavo gausi ir įvairiaspalvė sodinukų, gėlių ir amatų mugė, įvairiausius gardėsius paragauti kvietė patys jų gamintojai.


Ypač gausi šiemet buvo parodos šviečiamoji programa. Dvidešmt penkiuose seminaruose asilankė virš 400 naujienoms žingeidžių žmonių. ASU Miškų ir ekologijos fakulteto stende „Pajausk miško galią“ ir prie Agronomijos fakulteto apvalaus stalo „Klausk agronomo“ nuolat šurmuliavo lankytojai, norintys tiesiogiai pasikonsultuoti su universiteto mokslininkais ir specialistais. Vyko net dviejų autorių fotografijų parodų atidarymai.


Bendras parodos „Sprendimų ratas 2015“ plotas sudarė 50 000 kv. m (5 ha).


Kaip ir kasmet didžiulėje parodos eksponatų gausoje buvo kažkas geriausio, naujausio, tobuliausio. Parodos eksponatų vertinimo komisija, įvertino ir paskyrė 5 parodos medalius labiausiai to vertiems eksponatams. Parodos medaliais apdovanoti:

  • UAB „East West Agro” už savaeigį teleskopinį krautuvą Massey Ferguson MF9305 Xtra;
  • UAB „Biržų žemtiekimas” už modulinę robotizuotą melžimo sistemą;
  • UAB „Rovaltra“ už traktorių Valtra S374;
  • Tauragės miškų urėdija už biokuro ruošos urėdijoje pristatymą;
  • Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos narys Valdas Danilevičius už patrauklų medžioklės pristatymą visuomenei ir nuostabias medžioklių akimirkas sustabdytas nuotraukose.

 

Miško, medžioklės, aplinkos ir gyvulininkystės technologijų parodos „Sprendimų ratas 2015“ organizatoriai dėkoja parodos partneriams, dalyviams ir lankytojams. Mūsų kasmet vis daugiau ir tai džiugina!

 

Iki susitikimo parodoje „Sprendimų ratas 2016“ spalio 6-8 d. Aleksandro Stulginskio universitete.

 

 

Parodos organizatoriai:


           

 

 


Pagrindinis rėmėjasPartneriai: