:: Apžvalga ::

 

PARODA „SPRENDIMŲ RATAS 2016“ SUKOSI JAU DEVINTĄJĮ KARTĄ

 

Spalio 6-8 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyko miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2016“. Tai buvo jau devintoji šiai tematikai skirta, o iš viso – keturiasdešimt trečioji paroda surengta universitete.


Parodoje „Sprendimų ratas 2016“ dalyvavo virš 100 įmonių, asociacijų ir organizacijų, apie 150 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Estijos bei Baltarusijos. Bendras parodos plotas 50 000 kv. m (5 ha).


4,5 tūkst. kv. m. lauko aikštėje buvo išsidėstę miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos eksponatai. Paviljone Nr. 2 buvo įsikūrusios miškų urėdijos iš Kuršėnų, Nemenčinės, Ukmerės, Radviliškio ir Viniaus. Jaunieji miško bičiuliai, suvažiavę iš visos Lietuvos, mažuosius parodos lankytojus mokė piešti mišką, jį pažinti. LR Aplinkos ministerijos stende lankėsi besidomintys gamtosauginėmis aktualijomis, miškais, jų tvarkymu, galimybėmis gauti Europos sąjungos finansinę paramą miškams bei galimybėmis prisidėti kasdieniais darbais tausojant mus supančią aplinką.


Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos ekspozicija, kaip visuomet, džiugino puikiais medžioklės trofėjais, tolimų kelionių įspūdžiais. Pirmąją parodos dieną nuolat skambėjo jungtinio Vilniaus medžioklinių ragų klubo ir Kazlų Rūdos meno mokyklos orkestro, sudaryto net iš trylikos žmonių, atliekami medžioklės šaukiniai. Buvo galima įsigyti medžioklės amunicijos ir atributikos, gaminių iš kaulo, odos, kailio. Džiugu, kad į kvietimą dalyvauti „Sprendimų rate“ atsiliepė Latvijos medžiotojų ir Estijos moterų medžiotojų draugijos.


Pirmą kartą parodos lankytojai galėjo aplankyti socialinio verslo ekspoziciją (paviljonas Nr. 2), skirtą pristatyti Lietuvos kaimo socialinio verslo laimėjimus. Čia savo gaminius pristatė verslios šalies kaimo bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos.


Paviljone Nr. 3 laukė itin gausi įvairiausių gyvūnų ekspozicija – lankytojus traukė dekoratyviniai paukščiai, kailiniai žvėreliai, triušiai, avys, alpakos, poniai ir net žirgai.


Dėkojme visiems, nepabūgusiems darganoto ir vėjuoto oro!

 

 

 

Parodos organizatoriai:


            


Pagrindinis rėmėjasPartneriai: