:: Apžvalga ::

 


Spalio 5–7 d. Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) vykusi miško, medžioklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas 2017“ buvo jau dešimtoji šiai tematikai skirta, o iš viso – keturiasdešimt penktoji paroda surengta Universitete.


Jubiliejiniame „Sprendimų rate“ dalyvavo virš 100 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, tautodailininkų. Sulaukta apie 50 tūkst. lankytojų.


Erdviose lauko aikštėse buvo įsikūrę miško, žemės ir komunalinio ūkio techniką pristatantys eksponentai. Paviljonuose lankytojus džiugino įvairūs renginiai, parodos, koncertai. Kaip ir kasmet įspūdingą ekspoziciją čia demonstravo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, socialinio verslo ir regionų produktus pristatė smulkūs gamintojai. Ypač plačiai savo produkciją demonstravo Kauno rajono verslų atstovai.

 

Gyvulininkystės paviljone lankytojų laukė ypač daug staigmenų. Čia buvo galima pasigrožėti galvijais (belgų mėlynaisiais mišrūnais), dekoratyviniais paukščiais, alpakomis, poniais, triušiais, žirgais, ožkomis ir avimis, susipažinti su naujausiomis gyvulininkystės technologijomis.


Antrąją parodos dieną šiame paviljone vyko pasaulinio garso muzikantų, tėčio ir sūnaus, Petro ir Dominyko Vyšniauskų koncertas „Džiazo medžioklė“, kuriame savo partiją atliko ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) primininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas.


Kaip kasmet parodos lankytojai turėjo galimybę degustuoti LMŽD narių, susirinkusių iš visos Lietuvos, ant laužo išvirtą žvėrienos sriubą ir žuvienę. Parodą puošė LMŽD bendražygių - tikro žemaičio Kosto Slivskio ir medžioklių piligrimo Valdo Danilevičiaus nuotraukų parodos. „Sprendimų ratas“ jau neįsivaizduojamas be medžioklinių šunų šou. Šiemet  keturkojai sulaukė ypač gausaus lankytojų dėmesio.


Šeštadienį vyko pirmasis Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursas, kurį organizavo Lietuvos miškininkų sąjunga ir ASU Miškų ir ekologijos fakultetas.


Gausi šiemet buvo ir parodos šviečiamoji programa surengta daugiau nei dvidešimt seminarų pačiomis įvairiausiomiss temomis.

 

 

Parodos organizatorius Pagrindinis rėmėjasPartneriai: